W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

26.10.2007 "Dusza Węgier" - wystawa

26.10.2007 "Dusza Węgier" - wystawa
14.11.200708:20


„Dusza Węgier" to tytuł wystawy fotografii Marty Csongradi z Debreczyna. Prace będzie można oglądać od dzisiaj w Galerii "Ratusz" (pl. Władysława Łokietka 1). Wernisaż zaplanowano o godz. 17.00.

Wystawa organizowana jest z okazji Węgierskiej Jesieni. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Rady Miasta Lublin.

#img48542#

#img48543#

#img48544#

Współpraca przy organizacji wydarzenia:


- Lubelskie Towarzystwo Polsko–Węgierskie

- Kancelaria Prezydenta Lublina, referat ds. współpracy międzynarodowej

- Galeria Po Schodach, www.mdk2.lublin.pl

Marta H. Csongrady – urodzona w Debreczynie – artystka fotografik – laureatka nagród im. Holló Laszlo, Soros György, Boromisza, Brassai, Civis Nivó Müveszeti.
Absolwentka Uniwersytetu im.
Lajosa Kossutha – Katedra Folkloru – etnograf, muzeolog.
Od 1977 r. zajmuje się organizacją wystaw swoich prac, liczne nagrody wojewódzkie i krajowe.
Obecnie pracuje jako sekretarz artystyczny w organizacji Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Hortobagy i Międzynarodowego Pleneru Civis, a także w St. Michel (Francja) w Stowarzyszeniu Artystów Europy Środkowej; kierownik artystyczny Międzynarodowego Obozu Artystycznego w Vamospercs.


Pierwsza samodzielna wystawa w 1981 r., od tego czasu liczba ich sięga 175, m.in. 4 w Debreczynie, 4 w Budapeszcie, liczne wystawy w okręgu Hajdu-Bihar i w kraju, wystawy w Finlandii – Helsinki, Nivala, Hanko, Porvo i in., w Tallinie (Estonia), w Niemczech.
Poza wystawami działalność wydawnicza:
katalogi, kalendarze, okładki książek, płyt, CD, ilustracje książek. Ogółem 102 artystyczne ilustracje, w tym 82 pełna ilustracja książek.
Marta H. Csongrady jest członkiem:
Krajowego Zjednoczenia Węgierskich Twórców (MAOE)
Klubu FOTO – Debreczyn
Stowarzyszenia Artystów Europy Środkowej (Francja)