W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akademicki chór Politechniki Lubelskiej wystąpił na Międzynarodowym festiwalu „Kolęda na Majzlach” w Iwano-Frankiwsku

Akademicki chór Politechniki Lubelskiej wystąpił na Międzynarodowym festiwalu „Kolęda na Majzlach” w Iwano-Frankiwsku
10.02.202114:56

8-10 stycznia 2021 roku w Iwano-Frankiwsku odbyła się XII edycja Międzynarodowego Świątecznego festiwalu „Kolęda na Majzlach” podczas którego wystąpił Akademicki chór Politechniki Lubelskiej. Festiwal obywa się nieprzerwanie od 2010 roku. Głównym celem wydarzenia jest zachowanie, upowszechnianie i wymiana tradycji bożonarodzeniowych, kolęd i twórczych dokonań zespołów z całego świata.

W XII edycji festiwalu udział wzięło ponad trzydzieści amatorskich i zawodowych zespołów oraz solistów-wokalistów z 7 krajów świata: Brazylii, Izraela, Kanady, Niemiec, Polski, Ukrainy i USA. Miasto Lublin reprezentował Akademicki chór Politechniki Lubelskiej pod kierownictwem dyrektora artystycznego i dyrygenta Elżbiety Krzemińskiej, który wystąpił podczas koncertu galowego na zakończenie festiwalu (wystąpienie można obejrzeć na filmie z dnia 10.01.2021 r., znajdującego się poniżej – 39 minuta). Chór Akademicki ma swoją wieloletnią historię sięgającą 1987 roku, szeroki repertuar w którym znajdują się utwory sakralne, jazzowe, pieśni ludowe różnych kultur oraz dzieła oratoryjne.

Zespoły z Lublina już kilka lat z rzędu biorą aktywny udział w Świątecznym festiwalu w Iwano-Frankiwsku. W latach poprzednich Lublin reprezentował m.in. zespół wokalny „Sine Nomine” Młodzieżowego Domu Kultury Pod Akacją oraz wokalno-instrumentalny zespół „Głośne szepty”, będący inicjatywą studentów Politechniki Lubelskiej, skierowaną na integrację studentów zagranicznych ze społecznością akademicką.

W tym roku podczas festiwalu zagraniczne zespoły prezentowały swoje kolędy online, natomiast lokalni wykonawcy tradycyjnie udali się do Kościoła Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku. Występy można było oglądać na żywo w telewizji regionalnej Galicja (ОТБ “Галичина”), a także na Facebooku.

Linki do trzech dni festiwalu znajdują się poniżej:

Źródło – YouTube, telewizja regionalna Galicja:

Międzynarodowy festiwal „Kolęda na Majzlach” w Iwano-Frankiwsku - 08.01.2021

Międzynarodowy festiwal „Kolęda na Majzlach” w Iwano-Frankiwsku - 09.01.2021

Międzynarodowy festiwal „Kolęda na Majzlach” w Iwano-Frankiwsku - 10.01.2021