W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ambasador Irlandii z wizytą u Prezydenta Lublina

Ambasador Irlandii z wizytą u Prezydenta Lublina
19.06.202309:19

W poniedziałek, 15 czerwca 2023 roku, z pierwszą oficjalną wizytą przyjechał do Lublina Ambasador Irlandii w Polsce J.E. Pan Patrick Haughey, któremu towarzyszył II Sekretarz Ambasady Pan Dominic Berkeley. W imieniu Prezydenta Miasta, Pana Ambasadora przyjął, Pan Prezydent Artur Szymczyk, Z-ca Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju. Spotkanie miało charakter zapoznawczy i kurtuazyjny. Podczas spotkania rozmawiano o sytuacji związanej z wojną na Ukrainie oraz współpracy Irlandii i Polski. Pan Prezydent Szymczyk nakreślił aktualną sytuację w Lublinie oraz przedstawił działania pomocowe miasta.

Szef misji dyplomatycznej Irlandii w Polsce podkreślił wagę rozwijania kontaktów między uczelniami. Konkretnym wymiarem tak określonej współpracy, zdaniem Ambasadora, jest fakt, iż Katolicki Uniwersytet Lubelski, jest jednym z nielicznych uniwersytetów w Polsce, gdzie można studiować na Katedrze Filologii Celtyckiej. W ocenie Ambasadora, ten kierunek prezentuje bardzo wysoki poziom nauczania i cieszy się powodzeniem wśród studentów.

Druga część wizyty Ambasadora miała charakter akademicki. J.E. Patrick Haughey, spotkał się ze studentami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Okazją do tego był projekt „Diplomatic Talks”. Ambasador podczas spotkania ze studentami wygłosił wykład dotyczący 50. lat obecności Irlandii w Unii Europejskiej.

J.E. Patrick Haughey, złożył listy uwierzytelniające w 2022 roku. Wcześniej pracował w MSZ w Dublinie oraz Ambasadzie Brytyjskiej w Paryżu.