W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ambasador Pakistanu z wizytą w Lublinie

Ambasador Pakistanu z wizytą w Lublinie
14.12.202112:09

W dniu 13 grudnia 2021 r. Ambasador Islamskiej Republiki Pakistanu, Jego Ekscelencja Malik Muhammad Farooq spotkał się z Panem Arturem Szymczykiem, Zastępcą Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Wśród poruszanych podczas wizyty Ambasadora tematów znalazły się: możliwości organizacji edukacji oraz wsparcia studentów pakistańskich przy podejmowaniu przez nich studiów na lubelskich uczelniach. W czasie wizyty Pan Ambasador odbył także dwustronne spotkanie z rektorem UMCS prof. dr. hab. Radosławem Dobrowolskim i poruszył temat rozszerzenia współpracy polsko-pakistańskiej oraz perspektyw większego zaangażowana Ambasady Pakistanu w RP w dofinansowanie stypendiów na naukę na uczelniach wyższych. Przedmiotem rozmów były również możliwości rozwoju współpracy akademickiej między Uniwersytetem a uczelniami kurdyjskimi. Pan Ambasador zauważył mocne strony Lublina, jego akademicki potencjał, prestiżowe uniwersytety, ścieżki programowe w języku angielskim, wysoki standard życia, a także bogatą ofertę kulturalną miasta, różnorodność festiwali oraz liczną grupę wspólnoty studentów zagranicznych.

Dodatkowo, poruszano kwestię zacieśnia relacji pomiędzy społecznościami obu krajów, także w zakresie partnerstwa miast.

Ambasada zobowiązała się do przekazania sprawozdania z wizyty rektorom uniwersytetów w Islamabadzie, z silną rekomendacją do podjęcia współpracy z lubelskimi uczelniami wyższymi.