W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Amerykański Lublin w polskim Lublinie

07.08.201913:16

W dniu 2 sierpnia 2019 r w Lublinie gościli przedstawiciele Polonii Amerykańskiej z miasteczka Lublin w stanie Wisconsin (USA). W skład delegacji wchodzili członkowie Wschodnioeuropejskiego Towarzystwa Historycznego (EESC), którego prezesem jest Pan Chris Kuliński. Celem wizyty było utrzymanie więzi kulturalnych pomiędzy stanem Wisconsin a Polską. Odwiedziny w Lublinie były częścią podróży kulturalnej (EESC History and Heritage Tour), bowiem większość z gości ma swoje korzenie na Lubelszczyźnie. Celem wizyty było odnowienie więzi emocjonalnych z krajem przodków oraz odnalezienie ich śladów w Polsce.


Poprzednia wizyta delegacji z amerykańskiego Lublina miała miejsce podczas uroczystości jubileuszu 700-lecia naszego polskiego Lublina.