W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Charków zostanie miastem partnerskim Lublina

Charków zostanie miastem partnerskim Lublina
28.04.202217:16

28 kwietnia 2022 Rada Miasta jednomyślnie podjęła  uchwałę w sprawie zawarcia umowy partnerskiej pomiędzy Miastem Lublin a Miastem Charków (Ukraina).  Charków, jedno z dwóch największych miast Ukrainy, od 2017 jest miastem zaprzyjaźnionym Lublina.

Charków mocno popierał naszą kandydaturę do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Teraz jego mieszkańcy cierpią, na miasto spadają bomby i rakiety rosyjskich najeźdźców. W symbolicznym geście wsparcia chcemy podnieść status naszej współpracy do partnerstwa miast - tłumaczy Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Prezydent liczy również na udział młodzieży z Charkowa, jak i z innych ukraińskich miast, w wydarzeniach Europejskiej Stolicy Młodzieży w Lublinie w 2023 roku.

Charków staje się 8. ukraińskim miastem partnerskim Lublina obok Lwowa, Sum, Starobielska, Iwano-Frankiwska, Równego, Ługańska, Łucka.

Szczegóły dotyczące podpisania umowy zostaną ustalone w najbliższym czasie.