W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Co łączy Paulo Sousę z Lublinem?

Co łączy Paulo Sousę z Lublinem?
14.06.202114:57

Miejsce, w którym urodził się i dorastał wybitny w przeszłości piłkarz, a obecnie selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski to malowniczo położone w północnej części Portugalii miasto Viseu.

Jest ono szczególnie ważne, nie tylko dla trenera biało-czerwonych ale również dla mieszkańców Lublina. Od wielu lat Lublin i Viseu utrzymują ze sobą bliskie relacje, których fundamentem jest podpisana w 1998 r. umowa o partnerstwie pomiędzy miastami. Viseu, w którym swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał młody Paulo Sousa, to licząca prawie 100 tysięcy mieszkańców stolica regionu Dão Lafões. Chociaż miasto nie należy do największych metropolii na Półwyspie Iberyjskim, to według wielu niezależnych rankingów stanowi jedno z najlepszych miejsc do życia w całej Portugalii. Miasto jest miejscem bezpiecznym dla mieszkańców, którzy dodatkowo chwalą sobie zachowany na ulicach porządek oraz czyste powietrze.

Ponad 20 lat współpracy Lublina z miastem rodzinnym Paulo Sousy zaowocowało nie tylko osobistymi relacjami przedstawicieli Lublina ze ś.p. Panem Prezydentem Almeidą Henriquesem ale również realizacją wielu wspólnych projektów. Z pośród długiej listy wspólnych przedsięwzięć wymienić można m.in. uczestnictwo miasta Viseu w II Festiwalu Chórów Miast Partnerskich Lublina w 2015 r., oraz zorganizowanie w Lublinie Międzynarodowego Kongresa Języka Portugalskiego. Co ciekawe w niektóre przedsięwzięcia takie jak np. organizacja dla młodzieży z Lublina staży turystyczno-kulturalnych w Viseu, czy też udział młodzieżowej reprezentacji Viseu w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezydenta Lublina w 2002 r., zaangażowany był Pan Feliciano Sousa, brat obecnego selekcjonera biało-czerwonych, który jest pracownikiem Urzędu Miasta w Viseu.

Więcej informacji o Viseu można znaleźć na stronie dedykowanej miastom partnerskim i zaprzyjaźnionym.