W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Członek rodziny królewskiej w Lublinie

Członek rodziny królewskiej w Lublinie
23.05.202314:04

17 maja br. Lublin odwiedził George Windsor, kuzyn nowego władcy Wielkiej Brytanii i Zjednoczonego Królestwa.
Z gościem w lubelskim ratuszu spotkał się Pan Mariusz Banach - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.
Podczas wizyty następca księcia Kentu zwiedził Państwowe Muzeum na Majdanku i Muzeum Wsi Lubelskiej. Zainteresowany wielokulturowym charakterem naszego miasta, hrabia Goerge odwiedził także Jesziwę lubelską – Jeszywas Chachmej Lublin, a także Kaplicę Trójcy Świętej w Muzeum Narodowym na Zamku w Lublinie. Następny punktem wizyty był klasztor o. dominikanów ze swoją unikatową historią i zbiorami. Gość miał przyjemność podziwiać także Stare Miasto nocą, podczas spaceru z przewodnikiem inspiracji.  

George Windsor, hrabia St Andrews, z wykształcenia historyk, jest członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej i angielskim filantropem. Najstarszy syn Edwarda, księcia Kentu obecnie jest czterdziesty pierwszy w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.