W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Członkowie Komisji Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego w Lublinie

Członkowie Komisji Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego w Lublinie
25.05.202314:30

W dniu 16 maja br. w Lublinie miała miejsce wizyta członków Komisji Kultury i Edukacji (CULT) Parlamentu Europejskiego oraz doradców grup politycznych: Grupy Odnówmy Europę oraz Europejskiej Partii Ludowej.

Goście w lubelskim ratuszu spotkali się z Panem Prezydentem Krzysztofem Żukiem, Panią Prezydent Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak i Panem Prezydentem Mariuszem Banachem.
Rozmawiano o finansowaniu zadań oświatowych i kulturalnych, pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na działania Gminy w tym zakresie. Ponadto poruszono tematy związane z funkcjonowaniem placówek oświatowych i kulturalnych w naszym mieście oraz kluczowych wydarzeń realizowanych przez Lublin min. Nocy Kultury.

Goście odwiedzili także przestrzeń młodzieżową „Hej”, swoje działania i plany zaprezentował zespół ESM 2023, oraz przestrzeń integracyjną „Baobab”, w której swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie.

Komisja Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego zajmuje się wszelkimi aspektami kulturalnymi Unii, takimi jak upowszechnianie kultury, dziedzictwo kulturowe, różnorodność kulturowa i językowa, a także edukacja, polityka audiowizualna, polityka informacyjna i medialna, kulturalne i edukacyjne aspekty społeczeństwa informacyjnego, sprawy młodzieży i sportu.