W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Debata pt. ,,Biblia w dialogu ekumenicznym”

Debata pt. ,,Biblia w dialogu ekumenicznym”
28.06.202108:00

Debata pt. ,,Biblia w dialogu ekumenicznym”

30 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 odbędzie się debata pt. „Biblia w dialogu ekumenicznym”  będąca kolejnym punktem programu „Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie”, który honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.

W spotkaniu udział wezmą: ks. dr hab. Marek J. Uglorz (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie) oraz prof. dr hab. Krzysztof Mielcarek (Katolicki Uniwersytet Lubelski). Dyskusję poprowadzi ks. dr Andrzej Gontarek.

Przed debatą, o godzinie 18:00 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Polskokatolickim (ul. Kunickiego 9).

To i kolejne comiesięczne spotkania są formą przygotowania II Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego „Jerozolima i Lublin – miasta dialogu”, który odbędzie się w Jerozolimie 23-25 listopada 2021 r.

Wydarzenie będzie transmitowane on-line na facebooku.

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach programu „Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie”: