W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Deklaracja przeciwdziałania dyskryminacji podpisana

Deklaracja przeciwdziałania dyskryminacji podpisana
09.11.202313:31

Nawiązując do wielowiekowej tradycji współegzystencji różnych kultur i narodowości w Lublinie, 9 listopada Lublin podpisał „Deklarację w sprawie przeciwdziałania antysemityzmowi”. Podobny dokument podpisali już wcześniej m.in. Prezydenci Warszawy, Łodzi i Płocka.

W deklaracji zapisano, że „miasto Lublin będzie nadal tworzyć i realizować politykę przeciwdziałania wszelkiej dyskryminacji, w tym uprzedzeniom i nienawiści wobec Żydów, zgodnie z definicją antysemityzmu stworzoną przez Międzynarodowy Sojusz Pamięci o Holokauście, którego Polska jest członkiem”.

W dniu 9 listopada 2023 roku w Lublinie gości Pan Yacov Livne​, Ambasador Izraela w Polsce, który w programie swojej wizyty odbył m.in. spotkanie z Prezydentem Miasta Lublin Krzysztofem Żukiem, a wieczorem weźmie udział w meczu piłkarskim pomiędzy drużynami Zoria Ługańsk i Maccabi Tel Awiw w ramach Ligi Konferencji Europy, który odbędzie się na Arenie Lublin. Zoria, z powodu rosyjskiej okupacji Ługańska, musi rozgrywać swoje mecze poza granicami kraju. Klub z z miasta partnerskiego Lublina wybrał więc Arenę Lublin na swój domowy obiekt.