W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Delegacja austriacka z wizytą w Lublinie

Delegacja austriacka z wizytą w Lublinie
08.02.202310:27

W dniu 7 lutego 2023 r. z oficjalną wizytą w Lublinie gościła delegacja Urzędu Kanclerskiego oraz Ambasady Austrii na czele z panią Claudią Plakolm - Sekretarz Stanu ds. Młodzieży w Urzędzie Kanclerskim i panią Michaelą Pacher - Zastępczynią Ambasadora Austrii. Wizyta była skupiona na działaniach Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Uczestnicy delegacji spotkali się z panią Prezydent Beatą Stepaniuk - Kuśmierzak. Odwiedzili także przestrzeń młodzieżową Hej! oraz Spilno - miejsce integracji społeczności polskiej i ukraińskiej. W programie przewidziano również spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta oraz wizytę w Centrum Pomocy Dzieciom fundacji Sempre a Frente. Delegacja spotkała się również z władzami Województwa Lubelskiego.