W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Delegacja Lublina na Kongresie MOVING ON – AC Styria

Delegacja Lublina na Kongresie MOVING ON – AC Styria
27.09.202311:36

W dniach 26-27 września 2023 roku w Graz (Austria) odbył się Kongres MOVING ON – AC Styria Event dotyczący mobilności. Miasto Lublin reprezentował Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju oraz Marcin Garbowski z Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości. W spotkaniu uczestniczył również Pan Piotr Majchrzak, Honorowy Konsul w Konsulacie Republiki Austrii w Lublinie.

Tematyka Kongresu obejmowała kluczowe zagadnienia i wyzwania stojące przed branżą zrównoważonego transportu w Europie. Zaproszeni eksperci i praktycy rynku, omówili najnowsze światowe osiągnięcia technologiczne w branży motoryzacyjnej, lotniczej i kolejowej, a także o przyszłości mobilności. Dla gości przygotowano merytoryczne spotkania w formule debat, sesji i warsztatów a także wiele wydarzeń towarzyszących.

Graz to miasto położone w Austrii, a dokładniej w jej południowo-wschodniej części. Jest drugim co do znaczenia oraz wielkości austriackim miastem (zaraz po Wiedniu). Graz jest często odwiedzany przez turystów, ma również duże znaczenie pod względem przemysłowym i kulturalnym. Jest stolicą kraju związkowego Styria. Jest doskonałym połączeniem tradycji i historii z nowoczesnością.