W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Delegacja szwedzkiego miasta Luleå z wizytą w Lublinie

Delegacja szwedzkiego miasta Luleå z wizytą w Lublinie
08.02.202411:47

W dniu 7 lutego 2024 roku gościliśmy w Lublinie grupę przedstawicieli Miasta Luleå ze Szwecji. Głównymi tematami rozmów były zagadnienia dot. opracowania strategii rozwoju miasta Lublin, akademickości, zielonej transformacji oraz wyzwania i rozwiązania pozwalające na skuteczne przyciągnięcie większej liczby mieszkańców a także realizacji wspólnych projektów.

W programie znalazły się spotkania z Panem Andrzejem Wojewódzkim, Sekretarzem Miasta, Panem Krzysztofem Stanowskim, Dyrektorem Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej. Delegacja miała też okazję spotkać się z Panią Magdaleną Gnyp-Ścigocką, Zastępczynią Dyrektora Biura Partycypacji Społecznej, która w przestrzeni młodzieżowej Hej! przybliżyła gościom zasady funkcjonowania przestrzeni młodzieżowych w mieście i projekty realizowane z młodzieżą i dla młodzieży. Na koniec wizyty urzędnicy udali się do Baobabu - przestrzeni służącej wymianie doświadczeń, realizacji projektów oraz spotkań migrantek i migrantów, uchodźczyń i uchodźców, mieszkanek i mieszkańców Lublina.

Luleå to miasto na wybrzeżu północnej Szwecji i stolica Hrabstwo Norrbotten, najbardziej na północ wysunięte hrabstwo w Szwecji i jest siedzibą gminy Luleå z łączną populacją około 79 000 mieszkańców (2023 r.). Posiada duży przemysł stalowy i jest ośrodkiem szeroko zakrojonych badań. Politechnika w Luleå jest jednym z trzech szwedzkich uniwersytetów technologicznych, na którym studiuje około 15 000 studentów.