W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Delegacja z Białorusi w Lublinie

Delegacja z Białorusi w Lublinie
23.10.202014:03

23 października delegacja białoruskich uczestników projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu "Bug" spotkała się z przedstawicielami Urzędu Miasta. Tematem stażu jest kompetencja samorządów w Polsce oraz ich współpraca z organizacjami pozarządowymi. Uczestnicy zapoznali się z tematyką współpracy międzynarodowej miasta Lublin w tym organizacją wydarzeń międzynarodowych, m.in. Kongresu Współpracy Transgranicznej, z koordynowaniem działań miejskich w zakresie doskonalenia rozwiązań komunikacyjnych a także roli władz samorządowych w kształtowaniu partycypacji obywatelskiej. 

W spotkaniu udział wzięli Krzysztof Stanowski, Dyrektor oraz Roman Jaborkhel - Zastępca Dyrektora z Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej, Piotr Choroś - Dyrektor Biura Partycypacji Społecznej oraz Maciej Lubaś z referatu ds. mobilności aktywnej i rozwoju w Urzędzie Miasta Lublin. Swoje doświadczenia dotyczące współpracy organizacji pozarządowych z samorządami przedstawiła Pani Grażyna Joachimowicz z Fundacji Inicjatyw Menedżerskich.

Z uwagi na panującą pandemię COVID-19 wydarzenie zostało zorganizowane w pełnym reżimie sanitarnym, przy zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu uczestników.

Białoruscy uczestnicy są w Polsce w ramach Programu Study Tours to Poland.

Study Tours to Poland – program, działający od 2004 roku, w ramach którego są realizowane wizyty studyjne dla studentów i profesjonalistów z krajów Europy Wschodniej i Azji Centralnej. Wizyty dotyczą wymiany doświadczeń w zakresie przemian demokratycznych i wolnorynkowych, budowania państwa prawa, wzmacniania społeczności lokalnych i inicjatyw obywatelskich.