W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Delegacja z Krzemieńczuka z wizytą w Lublinie

Delegacja z Krzemieńczuka z wizytą w Lublinie
21.02.202312:16

W dniu 20 lutego 2023 r. z wizytą w Lublinie przebywała delegacja miasta Krzemieńczuk (Ukraina), reprezentowana przez dwóch Zastępców Mera, Panią Olgę Usanovą, która odpowiada za Wydział ds. edukacji, opieki zdrowotnej i socjalnej oraz Pana Rusłana Procenko, odpowiadającego za Wydział ds. młodzieży, sportu, kultury i turystyki w Krzemieńczuku.

Delegacja spotkała się z Prezydentem Miasta Lublin Krzysztofem Żukiem, wręczyła mu podziękowania za pomoc i wspieranie Krzemieńczuka podczas wojny. Do tego miasta bowiem przekazywana była pomoc humanitarna m.in. leki, żywność, artykuły higieniczne dla uchodźców i lekarzy miejskich. W pomoc zaangażowane było miasto partnerskie Lublina, Münster oraz francuska organizacja Protection Civile.

Zagraniczni goście spotkali się również z Mariuszem Banachem, Zastępcą Prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania. Podczas spotkania poruszono także temat współpracy dwustronnej m.in. w obszarze edukacji włączającej oraz oświaty mniejszości narodowej. Podczas wizyty w Lublinie delegacja odwiedziła także Teatr Stary.

Więcej o Krzemieńczuku pisaliśmy w sierpniu oraz we wrześniu 2022 roku