W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Działaj jak Lublin - inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Kiszyniowie

Działaj jak Lublin - inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Kiszyniowie
29.10.202112:49

22 października 2021, po ośmiu miesiącach realizacji projektu, odbyło się pierwsze wirtualne spotkanie Komitetu Sterującego w projekcie. W skład Komitetu Sterującego wchodzą przedstawiciele Komisji Europejskiej w Mołdawii oraz reprezentanci obu miast: Lublina i Kiszyniowa. Lublin reprezentował Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin a Kiszyniów pan Ion Ceban - Burmistrz Miasta. Spotkanie koordynował pan Octavian Lungu, Project Manager, który omówił zaawansowanie projektu i nakreślił główne działania w roku 2022. Podczas spotkania poruszono także różne kwestie budżetowe, w tym potencjalne przesunięcia środków pomiędzy kategoriami oraz kwestię kwalifikowalności podatku VAT w działaniach Gminy Lublin. Burmistrz Kiszyniowa pan Ion Ceban oraz Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej pan Krzysztof Stanowski zwrócili uwagę na dotychczasową, płynną współpracę pomiędzy miastami, co ich zdaniem jest dobrym prognostykiem dla dalszej współpracy w projekcie.
Więcej o projekcie „Działaj jak Lublin - inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Kiszyniowie” pisaliśmy pod koniec września, w związku z wydarzeniem Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Lublinie.

tytuł projektu „Działaj jak Lublin - inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Kiszyniowie” i logo UE