W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszek w Starobielsku

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszek w Starobielsku
04.11.202009:22

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek na Polskim Cmentarzu Wojennym w Starobielsku w dniu 31 października przedstawiciele tamtejszej Polonii w imieniu Konsula Generalnego RP w Charkowie Piotra Stachańczyka złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą zbrodnię katyńską na ścianie klasztoru. To właśnie tam w latach 1939-1940 przebywali polscy oficerowie. Reprezentanci władz obwodu ługańskiego, rady rejonu starobielskiego, samorządu wsi Czmyrowka złożyli również kwiaty na grobach żołnierzy ukraińskich, którzy zginęli w strefie ATO.

Starobielsk – miasto na Ukrainie, w obwodzie ługańskim. W latach 1939–1940 w Starobielsku na obszarze byłego klasztoru mieścił się obóz jeniecki dla Polaków wziętych do niewoli przez Związek Radziecki po zajęciu wschodnich obszarów Polski po 17 września 1939 roku.
Starobielsk jest miastem zaprzyjaźnionym Lublina od 1996 roku.