W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Eurodesk Italy z wizytą w Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Eurodesk Italy z wizytą w Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023
13.09.202312:54

W dniach 6-10 września br. odbyła się wizyta studyjna organizowana przez krajową sieć Eurodesk Italy, w której uczestniczyli przedstawiciele punktów Eurodesk z północno-wschodnich Włoch oraz z Sardynii.
Wizyta związana była z uzyskaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży, a jej celem była wymiana doświadczeń i zapoznanie się z działaniami Lublina na rzecz młodych ludzi. Delegacja odwiedziła m.in przestrzeń młodzieżową HEJ!, Centrum Pomocy Dzieciom i Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży prowadzone przez Fundację Sempre a Frente, która jest również Regionalnym Punktem Informacyjnym Eurodesk Polska w województwie lubelskim. Ponadto goście odwiedzili Punkt Kultury przy ul. Skibińskiej prowadzący zajęcia głównie z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, centrum integracyjne Baobab a także Spilno Lublin. W programie znalazł się również czas na zwiedzenie Lublina w towarzystwie Przewodnika Inspiracji, Pana Dominika Maińskiego oraz wizyta w Muzeum Narodowym.
Eurodesk Italy wchodzi w skład europejskiej sieci informacyjnej Eurodesk, której  podstawowym celem jest udostępnianie informacji o programach i inicjatywach oferowanych przez instytucje europejskie na rzecz młodych ludzi. Krajowi partnerzy Eurodesk zostali formalnie powołani jako stała struktura wsparcia programów Komisji Europejskiej ERASMUS+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, aby zapewnić młodym ludziom i osobom pracującym z nimi wysokiej jakości informacje i porady dotyczące Europy.
Dziękujemy partnerom z Eurodesk Italy za owocną wizytę i zapraszamy do Lublina ponownie!