W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Europejski Tydzień Regionów i Miast z udziałem Lublina

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Europejski Tydzień Regionów i Miast z udziałem Lublina
21.10.202009:09

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Europejski Tydzień Regionów i Miast (#EURegionsWeek) to największe doroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce regionalnej.

Jest to jedyna w swoim rodzaju platforma zrzeszająca przedstawicieli politycznych, urzędników, ekspertów i pracowników naukowych z różnych europejskich miast. Co roku na początku października prelegenci z całej Europy i spoza niej przyjeżdżają do Brukseli, by wziąć udział w rozmowach, wystawach i wydarzeniach dotyczących rozwoju lokalnego i regionalnego.

W tym roku, 18-sta edycja ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast zostanie rozłożona na 3 tygodnie. Każdy z tygodni zostanie poświęcony jednemu z aktualnie ważnych tematów:

  • 5-9 października: Tworzenie możliwości dla obywateli
  • 12-16 października: Spójność i współpraca
  • 19-22 października: Zielona Europa, równolegle z Zielonym Tygodniem (największą w Europie doroczną konferencją na temat polityki ochrony środowiska, organizowaną przez Komisję Europejską).

W dniu 20 października, Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura-Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin uczestniczył w dyskusji pt. "Public Authority goes Europe" poświęconej roli, korzyściom i wyzwaniom samorządów w projektach finansowanych przez UE. Dyskutowano również o współpracy międzynarodowej i o przyszłych inicjatywach na szczeblach lokalnych i europejskich.

Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią środki bezpieczeństwa, większość spośród 500 zaplanowanych sesji ma w pełni wirtualną formę. Kluczowe wydarzenia i warsztaty wymagające tłumaczenia, odbędą się jednak w formie hybrydowej.