W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Flaga Honorowa Rady Europy dla Lublina

Flaga Honorowa Rady Europy dla Lublina
24.04.200814:08

W dniu 17 kwietnia br. została ogłoszona przez Radę Europy lista miast, którym przyznano Flagę Honorową Rady Europy. Lublin znalazł się wśród 19 miast europejskich, którym przypadł ten zaszczyt. Wyróżnienie Rady Europy jest uznaniem wysiłków i zaangażowania władz miasta w międzynarodową współpracę i propagowanie idei zjednoczonej Europy. Komisja ds. Środowiska, Planowania Regionalnego i Władz Lokalnych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy co roku przyznaje gminom wyróżnienia w uznaniu osiągnięć na rzecz propagowania ideałów Unii Europejskiej.

Przyznanie miastu Flagi Honorowej jest drugim krokiem do otrzymania kolejnych insygniów europejskich – Plakietki i Nagrody Europejskiej (najwyższego wyróżnienia Rady Europy przyznawanego miastom współpracującym z miastami partnerskimi w dziedzinie integracji europejskiej). To zaszczytne wyróżnienie przypadło także naszemu miastu partnerskiemu Poniewież na Litwie oraz zaprzyjaźnionemu Iwano-Frankowskowi na Ukrainie.

We wniosku do Komisji szczegółowo przedstawiono współpracę Lublina z miastami partnerskimi oraz zaprzyjaźnionymi. Wiele miejsca poświęcono kontaktom gospodarczym, naukowym, edukacyjnym, kulturalnym, sportowym i społecznym różnych instytucji i uczelni z partnerami w Europie i na świecie. Na decyzję o przyznaniu Flagi Honorowej Rady Europy w istotny sposób wpłynęły inicjatywy wielu szkół, uczelni, instytucji i organizacji działających na terenie miasta.