W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Forum Kultury Eurocities w Lyonie

Forum Kultury Eurocities w Lyonie
05.03.200813:04

Dyrektor Wydziału Kultury UM Dariusz Jachimowicz oraz przedstawiciele Centrum Kultury w Lublinie będą uczestniczyć w Forum Kultury Eurocities w Lyonie (Francja). Wydarzenie zaplanowano w dniach 5 - 8 marca.

Głównym celem uczestnictwa w Forum będą spotkania w związku z udziałem Lublina w projekcie „Miasta Międzykulturowe”, wspólnej inicjatywie Rady Europy i Komisji Europejskiej. Nasze Miasto zostało wyróżnione udziałem w projekcie ze względu na ilość i jakość kulturalnych przedsięwzięć. Przewidziano również podjęcie rozmów i wymianę doświadczeń w związku ze staraniami o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Zadaniem Forum Kultury Eurocities jest:
- popieranie rozwoju strategii kulturalnych na poziomie lokalnym, regionalnym i narodowym
- kreowanie działań kulturalnych miasta dostępnych dla całej ludności.

Misją EUROCITIES jest reprezentowanie wobec instytucji Unii Europejskiej interesów wielkich miast, a zwłaszcza działanie na rzecz stworzenia Europejskiej Polityki Miejskiej. EUROCITIES wspiera także współpracę i wymianę doświadczeń i dobrych wzorów pomiędzy miastami członkowskimi oraz miastami z państw pozaunijnych.