W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gmina Lublin dołączyła do projektu „Athena”

Gmina Lublin dołączyła do projektu „Athena”
13.06.202208:01

Mając na względzie wspieranie aktywności przedsiębiorczej kobiet oraz odpowiadając na nowe wyzwania spowodowane pandemią COVID-19, Gmina Lublin dołączyła do projektu Athena. Wraz z 7 partnerami z Europy Lublin opracuje dokumenty oraz narzędzia zachęcające kobiety do podnoszenia kompetencji biznesowych oraz rozwijania działalności gospodarczych.

W ramach projektu Athena zaplanowano:

  • opracowanie raportu podsumowującego dotychczasowe dobre praktyki z zakresu wspierania przedsiębiorczości kobiet, uwzględniającego wykorzystanie narzędzi cyfrowych i online oraz innych strategii dostosowanych do sytuacji związanej z COVID-19;
  • przeprowadzenie otwartego Interaktywnego Kursu Online podnoszącego kompetencje przedsiębiorcze kobiet, zawierającego elementy rywalizacji;
  • przeprowadzenie przez partnerów projektu akcji pilotażowych oraz opracowanie wytycznych dotyczących wsparcia przedsiębiorczości kobiet z sektora IT, dostosowanych do rzeczywistości ukształtowanej przez pandemię.

Podczas pierwszego spotkania partnerów projektu, które odbyło się w Xàtivie (Hiszpania), przedstawicielki Urzędu Miasta Lublin wzięły udział w pracach nad harmonogramem działań, wskaźnikami realizacji projektu, a także planem promocji projektowych i szczegółami związanymi z podpisaniem umowy partnerskiej.

Wsparcie przedsiębiorczości osłabionej skutkami pandemii jest jednym z priorytetów Gminy Lublin. Jednocześnie jednak dostrzegamy potencjał wynikający z upowszechnienia szkoleń online i pracy zdalnej, wspieranej przez nowoczesne technologie cyfrowe. Mamy zatem nadzieję, że przez najbliższe dwa lata, dzięki naszej międzynarodowej współpracy w ramach projektu Athena, wspólnie wypracujemy rozwiązania oraz narzędzia, które pozwolą nam odpowiedzieć na wyzwania wynikające z rzeczywistości postpandemicznej – mówił dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin

Partnerami projektu są:

  1. Urząd Miasta Xàtiva (Hiszpania) – Lider projektu;
  2. SAŠA Inkubator (Słowenia);
  3. Kowieński Park Naukowo-Technologiczny (Litwa);
  4. Hrabstwo Carlow (Irlandia);
  5. Logopsycom (Belgia);
  6. T2I Trasferimento Tecnologico E Innovazione Scarl (Włochy);
  7. SIEC Finland (Finlandia).


Projekt „Athena” realizowany jest w ramach programu Erasmus Plus, Akcja kluczowa KA220-YOU, Partnerstwa współpracy, sektor Młodzież.