W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gruzini z wizytą online w lubelskim przedszkolu

Gruzini z wizytą online w lubelskim przedszkolu
14.12.202009:16

W dniu 4 grudnia 2020 r. w ramach współpracy międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin, Przedszkola nr 54 w Lublinie oraz Stowarzyszenia Atinati w Gruzji odbyła się wizyta studyjna online. Spotkanie zostało zainicjowane przez stronę gruzińską w związku ze zbliżającą się w ich kraju reformą edukacji przedszkolnej. W wizycie wzięło udział ponad 40 przedstawicieli tamtejszych Wydziałów Oświaty, Kuratoriów Oświaty oraz pracowników placówek przedszkolnych z różnych regionów Gruzji. Podczas spotkania online Dyrektor Przedszkola nr 54 - Pani Elżbieta Siebielec, przedstawiła zasady pracy prowadzonej przez siebie placówki, zapoznała uczestników z innowacyjnymi projektami realizowanymi przez przedszkole oraz oprowadziła gości po placówce w formie tzw. spaceru live. Wizytę ubogaciły także prezentacje metod pracy przedszkola, które zreferowały Panie koordynatorki ds. programu daltońskiego oraz metodyki Froebla - Pani Barbara Matraszek, Pani Anna Aftyka-Nankiewicz, Pani Katarzyna Głąb-Kowalska.

Projekt jest finansowany z funduszy Danish Refugee Council. Przedsięwzięcie zakłada 3 wizyty studyjne, z czego 2 odbędą się w przestrzeni wirtualnej we współpracy z Miastem Lublin. Trzecia wizyta realizowana będzie z placówkami przedszkolnymi w Niemczech. Cieszymy się, że Lublin został po raz kolejny doceniony na arenie międzynarodowej w dziedzinie edukacji i dzięki temu mamy możliwość dzielenia się naszymi dobrymi praktykami z innymi krajami. Gratulujemy Przedszkolu nr 54 udanej prezentacji i jesteśmy pełni podziwu dla różnorodności realizowanych tam aktywności.

W Gruzji partnerem Lublina jest miasto stołeczne Tbilisi, z którym współpracujemy od 2014 r.