W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Historia demokracji szwajcarskiej i polskiej

09.08.201909:41

W dniach 12-31 sierpnia 2019 zapraszamy do Galerii Ratusz na wystawę przygotowaną przez Ambasadę Szwajcarii pod tytułem „Nowoczesna Demokracja Bezpośrednia. Polska-Szwajcaria”.

Szwajcaria i jej demokracja, łącząca mechanizmy bezpośrednie i rządy przedstawicielskie, często przywoływane są jako sprawdzona podstawa stabilności politycznej, społecznej i gospodarczej. Niniejsza wystawa koncentruje się na prawach obywatelskich Szwajcarów i na sposobach sprawowania najwyższej władzy politycznej. Długie i wszechstronne doświadczenie Szwajcarii oparte na inicjatywach społecznych i referendach na wszystkich szczeblach politycznych ukazuje wiele interesujących faktów i aspektów demokracji. Ich porównanie z instrumentami demokratycznymi w Polsce i Europie otwiera pole do debaty na temat współczesnych systemów politycznych.

Wystawa przybliża historię demokracji w naszych krajach oraz instrumenty demokracji bezpośredniej służące aktywnemu udziałowi obywateli decydowaniu o własnym kraju.

Serdecznie zapraszamy!