W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

II edycja programu stażowego „Dobre zarządzanie” w Lublinie

II edycja programu stażowego „Dobre zarządzanie” w Lublinie
29.08.202314:51

W dniach 21-23 sierpnia 2023 roku w Lublinie odbyło się Spotkanie Inauguracyjne Stażystów i Mentorów programu "Dobre Zarządzanie".

Projekt "Dobre zarządzanie" jest współfinansowany ze środków Programu Polskiej Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i realizowany w ramach programu U-Lead with Europe, jest współfinansowany przez Unię Europejską oraz Ministerstwo Federalne Niemiec. Jest to pilotażowe działanie Fundacji, polegające na budowania i rozwoju współpracy między przedstawicielkami i przedstawicielami polskich i ukraińskich samorządów.

Spotkanie rozpoczął i powitał przybyłych gości Krzysztof Stanowski, dyrektor Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin. Program miał na celu wymianę doświadczeń i wiedzy z ukraińskimi partnerami. W ramach pobytu w Lublinie, uczestniczy spotkania odbyli również wizytę studyjną w Baobabie, gdzie poruszono temat integracji wielokulturowej. Uczestnicy wzięli także udział w warsztatach i szkoleniach m.in z modelu samorządu polskiego i ukraińskiego, ich podobieństw i różnic.

„Dobre zarządzanie” to program szkoleniowy wspierający kompetencje ukraińskich samorządów (hromad), który podnosi ich kwalifikacje w budowaniu niezależności państwa i społeczeństwa. Samorządy i ludzie w nich pracujący są ważnymi podmiotami w procesie odbudowy Ukrainy i w przygotowaniach do przystąpienia do Unii Europejskiej.