W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Synergia dla odbudowy Ukrainy”

Konferencja „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Synergia dla odbudowy Ukrainy”
27.03.202412:15

W dniu 25 marca 2024 r. odbyła się w konferencja „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Synergia dla odbudowy Ukrainy”, w której licznie wzięli udział przedstawiciele lubelskich firm oraz przedstawiciele krajowych i lubelskich instytucji.
Konferencja organizowana była przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą oraz Urząd Miasta Lublin w ramach kampanii społecznej „Partnerstwo i Zatrudnienie” i projektu „Praca dla odbudowy ukraińskiej przedsiębiorczości”. Podczas sesji otwierającej gości powitała Anna Augustyniak — Zastępczyni Prezydenta ds. społecznych. Sesje panelowe dotyczyły tematów związanych z  know-how i podejmowania działań systemowych na rzecz wsparcia biznesu i aktywizacji zawodowej migrantów – tworzenie kompetencji zawodowych migrantów niezbędnych przy odbudowie Ukrainy.
Debaty poruszały też tematy współpracy, wymiany doświadczeń inwestycyjnych, możliwości polskich i ukraińskich przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw przy odbudowie Ukrainy.
Nie zabrakło także dyskusji  "SYNERGIA DLA ODBUDOWY UKRAINY – współpraca partnerska miast i regionów Polski i Ukrainy na rzecz odbudowy Ukrainy", w którym w roli panelisty wziął udział Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura-Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin.
Na koniec spotkania odbyła się sesja networkingowa i spotkania B2B.