W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja podsumowująca projekt EPI-European Pact for Integration

Konferencja podsumowująca projekt EPI-European Pact for Integration
22.06.202211:20

W dniach 30-31 maja br., pracownice Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości wzięły udział w konferencji w Monza (Włochy) podsumowującej projekt Europejski Pakt na Rzecz Integracji, którego celem było stworzenie lub podniesienie jakości istniejących lokalnych strategii integracji, w przypadku Lublina dotyczącej studentów i absolwentów zagranicznych. Realizacja projektu zakłada zastosowanie pilotażowych działań związanych z określeniem i wdrożeniem strategii integracji migrantów w 7 miastach europejskich takich jak: Kartagena, Kluż-Napoka, Dietzenbach, Linköping, Lublin, Ravenna, Ryga.

W ramach konferencji omówiono działania i aktywności, które miały miejsce w ramach realizacji projektu. Oprócz przedstawicieli miast, partnerów technicznych, w spotkaniach wzięli udział również członkowie projektowego Komitetu Naukowego, przedstawiciele władz samorządowych z Monza oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz pomocy uchodźcom w Europie.

Delegacja z Lublina aktywnie brała udział w warsztatach dotyczących rynku pracy dla migrantów i panelu dyskusyjnym służącym omówieniu dobrych praktyk w zakresie sposobu reagowania miast na kryzys uchodźczy w Europie.

Ponadto w dniu 31 maja 2022 r. odbyło się zamykające posiedzenie Steering Committee – Komitetu Sterującego odpowiedzialnego za strategiczne zarządzanie projektem.

Na spotkaniu poruszono m.in. tematy dotyczące:

  • Oceny aktualnego harmonogramu i postępów EPI;
  • Strategii replikacji i zrównoważonego rozwoju EPI;
  • Planowania kolejnych kroków EPI 2;
  • Wyzwań i zagrożeń w projektach;
  • Wniosków z realizacji projektu EPI.