W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Konferencja w sprawie organizacji ME U-18 w Lublinie w 2022r

29.11.201911:23

W dniach 11-13.11.2019r. delegacja Urzędu Miasta Lublin uczestniczyła w konferencji European Athletics U18 Championships 2022 Bidding - Presentation to the European Athletics Council w Stambule (Turcja). Podczas Konferencji przedstawiono przygotowaną przez zespół powołany przez Prezydenta Miasta Lublin aplikację organizacji w naszym mieście Mistrzostw Europy 2022 w lekkiej atletyce. Prezentacja, zgodnie z zaleceniami Federacji Europejskiej, przedstawiała m.in. strukturę projektu, szczegółową koncepcję organizacji w Lublinie ME 2022 z uwzględnieniem opisu profilu miasta i regionu, dziedzictwa kulturowego oraz strategii związanej z logistyką przeprowadzenia Mistrzostw. Ostatecznie, w ścisłym finale znalazły się dwa miasta: Lublin i Jerozolima. Decyzją Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki organizację Mistrzostw Europy U18 w 2022 roku powierzono Jerozolimie.

Zarząd Federacji przy uzasadnieniu decyzji podkreślił profesjonalizm Lublina w organizacji dotychczasowych wydarzeń sportowych. Lubelski Samorząd w Stambule reprezentowali Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin oraz Dyrektor Wydziału Sportu, Pan Jakub Kossowski.

Gratulujemy Jerozolimie, a kibiców zapraszamy na stadion lekkoatletyczny w Lublinie już w przyszłym roku na finał drużynowych mistrzostw Polski!