W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Konsul Generalna RP we Lwowie z wizytą w Lublinie

28.02.202013:11

W dniu 27 lutego 2020 roku z pierwszą oficjalną wizytą w Lublinie przebywała Konsul Generalna RP we Lwowie pani Eliza Dzwonkiewicz. Pani Konsul, której towarzyszył Attache konsularny Pan Tomasz Kowal, spotkała się z prezydentem Miasta Lublin Panem Krzysztofem Żukiem oraz z Dyrektorem Centrum Współpracy Międzynarodowej, Panem Krzysztofem Stanowskim.

Strony wyraziły wzajemne zainteresowanie rozwojem współpracy pomiędzy Miastem Lublin i Konsulatem Generalnym m.in. w takich obszarach jak współpraca szkół, wsparcie reformy samorządowej w Ukrainie czy wymiana kulturalna. Omówiono też możliwość zaangażowania się Konsulatu w promocję w Ukrainie lubelskich obchodów Jubileuszy: 100-lecia urodzin i 15-lecia śmierci Jana Pawła II oraz 40-lecia Lubelskiego Lipca '80 czy współpracy przy Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej.

Pani Eliza Dzwonkiewicz na stanowisko Konsula Generalnego RP we Lwowie została powołana w październiku 2019.

Miasto Lwów jest miastem partnerskim Lublina od 2004 roku.