W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Kraj pod białymi skrzydłami"- Dzień Kultury Białoruskiej w Lublinie

23.12.201908:27

W dniu 21 grudnia 2019 roku odbył się Dzień Kultury Białoruskiej w Lublinie. W gościnnych murach Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wystąpili goście z Witebska, Połocka, Nowopołocka, Mińska, Saligorska, Mohylewa, Borysowa i Homla. W programie wydarzenia znalazł się wernisaż wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży „Kraj pod białymi skrzydłami" oraz Gala koncertowa młodych wykonawców.  Na scenie  zagościło w sumie ponad 400 artystów sztuk plastycznych, wokalnych oraz choreografii z całej Białorusi.

Wydarzenie było częścią międzynarodowego projektu „ART-PANORAMA” realizowanego w naszym mieście dzięki współpracy Witebska i Lublina - miast zaprzyjaźnionych od 2018 roku. 
Licznie zgromadzonych gości w Koncertu Galowego przywitali ze sceny znamienici goście: Krzysztof Żuk - Prezydent Lublina, Władimir Czuszew - Ambasador Białorusi oraz Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Podczas uroczystości Prezydent Żuk wręczył na ręce przedstawicielki Miasta Witebsk pani Jekaterinie Płytnik Medal Unii Lubelskiej dla Witebska.