W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lokalne liderki z Ukrainy w Lublinie

Lokalne liderki z Ukrainy w Lublinie
06.02.202311:25

W dniach 31 stycznia – 4 luty br. w Lublinie gościła delegacja lokalnych liderek z Ukrainy. W ramach projektu realizowanego przez Europejski Instytut na rzecz Demokracji we współpracy z Biurem Współpracy Międzynarodowej Miasta Lublin, Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Fundacją Krajobrazy, Panie zapoznawały się z polskimi doświadczeniami w zakresie zarządzania i rozwoju terenów zielonych w mieście.
W składzie delegacji znalazły się radne z miast Równe i Berdyczów oraz inne osoby zainteresowane zarządzaniem terenami zielonymi, skwerami, parkami miejskimi oraz podejmowaniem inicjatyw na rzecz wsparcia rozwoju terenów zielonych w miastach ukraińskich, ze szczególnym uwzględnieniem planów odbudowy zniszczonych działaniami wojennymi miejscowości.
Oprócz Pań radnych z lubelskimi dobrymi praktykami zapoznały się także przedstawicielki organizacji pozarządowych i instytucji z Winnicy, Lwowa i Kijowa, które zajmują się utylizacją odpadów, tworzeniem łąk kwietnych, sieci rowerowych, rozwojem programów edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania znaczenia przyrody miejskiej, a także lobbują na rzecz powstania kompleksowej polityki klimatycznej w gminach i popularyzują proekologiczne rozwiązania.

Projekt EID finansowany przez National Endowment for Democracy z USA będzie realizowany do końca 2023 roku. W jego ramach prawie trzydziestu lokalnych liderów, podczas kilku tygodniowych wizyt, odwiedzi polskie miasta, zajmując się wybraną tematyką, związaną z przygotowaniem społeczeństwa na członkostwo w Unii Europejskiej i odbudowę społeczności lokalnych po wojnie. Lublin jest pierwszym z miast goszczących uczestniczki projektu.