W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelski sukces w plebiscycie "Supermiasta"

Lubelski sukces w plebiscycie "Supermiasta"
17.06.202009:20

16 czerwca 2020 roku rozpoczęło się wyjątkowe, wirtualne spotkanie z prezydentami polskich miast  -  gala "Supermiasta", plebiscytu zorganizowanego we wszystkich redakcjach lokalnych „Gazety Wyborczej” z okazji 30-lecia pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. W wydarzeniu wziął także udział Prezydent Lublina, Pan Krzysztof Żuk.

To był ekstremalnie trudny czas, wykuwanie samodzielności finansowej. Teraz historia zatacza koło i tę samodzielność tracimy - mówił prezydent Lublina podczas gali plebiscytu Supermiasta.

Krzysztof Żuk dodał również, że w ostatnich latach zrobiono dużo, aby Lublin zaznaczył swoje miejsce nie tylko w Polsce.

To promocja przez lubelską kulturę, akademickość miasta. Tym, co nas wyróżnia, jest liczba studentów. Lublin jest jedynym miastem po Warszawie, gdzie nie ubywa studentów. Ważne jest też umiędzynarodowienie, bo to buduje otwartość miasta - podsumował Pan Krzysztof Żuk.

Mieszkańcy Lublina, ale też 30 innych miast, które wzięły udział w plebiscycie Supermiasta, są dumni ze swoich samorządów po 30 latach ich działalności. Głosami czytelników Teatr Stary w Lublinie oraz Ośrodek Brama Grodzka zostały uznane jako lubelski Sukces 30-lecia w plebiscycie Gazeta Wyborcza "Supermiasta”.