W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie placówki oświatowe z kolejnym wsparciem od UNICEF

Lubelskie placówki oświatowe z kolejnym wsparciem od UNICEF
22.01.202408:54

Sprzęt sportowy oraz zestawy edukacyjne trafią do uczennic i uczniów lubelskich szkół. To kolejne wsparcie przekazane przez UNICEF w ramach porozumienia, jakie Miasto Lublin zawarło z międzynarodową organizacją.

Pod koniec 2023 roku Miasto otrzymało od UNICEF 43 palety zawierające zestawy sportowe i edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Trafią one do lubelskich placówek oświatowych, do których uczęszcza najwięcej uczniów i wychowanków z Ukrainy i są przeznaczone zarówno dla polskich, jak i ukraińskich dzieci. Wśród przekazanych materiałów znajduje się 2,5 tys. zestawów edukacyjnych zawierających, m.in. materiały plastyczne, zeszyty, długopisy i inne przybory szkolne oraz 3 tys. plecaków. Skorzystają z nich uczennice i uczniowie 30 szkół podstawowych z terenu Lublina. Ponadto blisko 50 placówek otrzyma po 2 komplety sprzętu sportowego do dyscyplin indywidualnych i zespołowych. Z kolei do najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina trafi 90 zestawów wczesnego rozwoju dziecka. Zostaną one przekazane do blisko 60 lubelskich przedszkoli, Baobabu, Spilno, punktów zbiorowego zakwaterowania dla obywateli Ukrainy, Centrum Pomocy Dzieciom oraz rodzinnych domów dziecka.

W ramach porozumienia, jakie Miasto Lublin zawarło w czerwcu 2022 roku z UNICEF, zrealizowano szereg działań służących zarówno uchodźcom z Ukrainy, jak i mieszkańcom Lublina. Efektem współpracy Miasta i międzynarodowej organizacji są m.in.: uruchomienie Spilno, czyli miejsca wsparcia i integracji dla dzieci i młodzieży, przekazanie funduszy na zapewnienie wyżywienia i środków higieny osobistej dla uchodźców w punktach noclegowych, zakup materiałów edukacyjnych i książek dla bibliotek, wakacyjne kolonie dla 300 dzieci uchodźczych, zakup żywności do miejskiego punktu wydawania paczek żywnościowych czy wyposażenie lubelskich szkół, m.in.: w pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy, sprzęt komputerowy, meble oraz wyposażenie kuchni i stołówki.

Łączna wartość pomocy rzeczowej i finansowej, która trafiła do Lublina wynosi niemal 18 mln zł. W 2024 roku planowana jest kontynuacja wspólnych działań.