LUBLIN BASKET CUP 2017
19.06.201711:48

Po raz pierwszy na "Globusie" grały ekipy z Debreczyna (Węgry), Iwano Frankowska i Dniepra (Ukraina). Całości uczestników dopełniały drużyna Rosy Radom i dwie lokalne – MKS Start Lublin i UKS Piątka Lublin. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Pan Krzysztof Komorski – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Pan Arkadiusz Pelczar – Prezes MKS Start Lublin.
Mecze odbywały się w 2 grupach, systemem "każdy z każdym", następnie półfinały wyłoniły finalistów. W meczu o 7 miejsce zwyciężyła drużyna z Iwano Frankowska, pokonując lokalną "Piątkę". Mecz o 5 miejsce wygrała drużyna Dniepru, pokonując Debreczyn. W walce o medale po zaciętej walce litewski Poniewież pokonał Rosę Radom, zajmując 3 miejsce. W  finale koszykarze lubelskiego MKS Start ulegli drużynie z Nowego Sadu –  najlepszej drużynie turnieju. Wręczenie pucharów, i medali zakończyło Lublin Basket Cup 2017.