W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin finalistą konkursu World Smart City Awards!

Lublin finalistą konkursu World Smart City Awards!
14.11.202311:02

Projekt "Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030", realizowany przez Urząd Miasta Lublin został wyróżniony w cieszącym się uznaniem, międzynarodowym konkursie World Smart City Awards.

Nasze miasto otrzymało nominację w kategorii Governance & Economy (Zarządzanie i Ekonomia). Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbyło się 8 listopada w Barcelonie, podczas Smart City Expo World Congress. Komisja konkursowa doceniła włączanie mieszkańców i mieszkanki w prace nad strategią i oddanie w ich ręce tworzenie wizji przyszłości miasta. Miasto Lublin reprezentował Marcin Garbowski z Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości. Partnerem społecznym prac nad Strategią była Lubelska Grupa Badawcza.

Konkurs World Smart City Awards ma na celu nagrodzenie wyróżniających się i innowacyjnych strategii miejskich, projektów i pomysłów, które znacząco wpływają na jakość życia mieszkańców, tworząc miejsca dobre do rozwoju i inwestycji. W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 411 zgłoszeń z 63 krajów.

Strategia dostępna tutaj.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wyróżnienie!