W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na Międzynarodowej Konferencji i Targach Smart City Summit & Expo w Tajpeju

09.04.201908:15

W dniach 26-29 marca 2019 reprezentanci Lublina uczestniczyli w jednym z największych w Azji wydarzeń dedykowanych tematyce inteligentnych miast. Coroczną konferencję i targi Smart City Summit & Expo organizuje Tajwańskie Stowarzyszenie Komputerowe (Taipei Computer Association). W ubiegłym roku w targach wzięło udział 30 847 zwiedzających oraz 1050 wystawców z całego świata.

W ramach konferencji odbywa się specjalne Spotkanie Prezydentów Miast, podczas którego organizowane są sympozja i panele dyskusyjne. W tym roku podczas paneli dyskusyjnych liderzy miast i przemysłu zaprezentowali innowacyjne i inspirujące rozwiązania dla inteligentnych miast. Szczyt Prezydentów zgromadził około 150 reprezentantów, z których dwudziestu podzieliło się doświadczeniami w zakresie zarządzania projektami inteligentnego miasta z punktu widzenia lokalnych potrzeb. Miasto Lublin reprezentował Zastępca Prezydenta Miasta do spraw Inwestycji i Rozwoju Pan Artur Szymczyk oraz Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Pan Mariusz Sagan.

Wydarzenie stało się doskonałą okazją do promocji Lublina jako Smart City. Nasze miasto znalazło się w również czołówce polskich miast biorących udział w Konferencji i Szczycie Prezydentów.

Przeczytaj więcej o Konferencji.