W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin w międzynarodowej konferencji "Kiszyniów - 585 lat. Miasto pomiędzy przeszłością i przyszłością"

Lublin w międzynarodowej konferencji "Kiszyniów - 585 lat. Miasto pomiędzy przeszłością i przyszłością"
16.07.202112:17

W dniu dzisiejszym (16 lipca 2021 r.) miasto Kiszyniów z okazji swoich 585 urodzin zorganizowało konferencję "Kiszyniów - 585 lat. Miasto pomiędzy przeszłością i przyszłością". Udział w niej wzięły miasta partnerskie i zaprzyjaźnione Kiszyniowa - Mannheim, Iasi, Lublin, Grenoble, Suceva, Cluj-Napoca, Sankt Petersburg, Bukareszt, Kazań, Konstanca oraz przedstawiciele regionów - województwo lubuskie. Każdy z zaproszonych gości miał okazje przedstawić swoje miasto a także opowiedzieć o podjętych działaniach związanych z powstrzymaniem pandemii i łagodzeniem skutków gospodarczych jak również promowania solidarności społecznej. Lublin jako jedyne polskie miasto reprezentowany był przez Pana Krzysztofa Stanowskiego - Dyrektora Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin.
Po konferencji podpisane zostało stanowisko wszystkich uczestników odnośnie dalszej współpracy, promocji zaangażowania i wspierania się nawzajem.