W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin we wspólnym projekcie z Danią na rzecz zielonej i cyfrowej transformacji

Lublin we wspólnym projekcie z Danią na rzecz zielonej i cyfrowej transformacji
13.06.202314:09

W ramach międzynarodowego projektu „Twin Transition of Cities – Green & Digital” delegacja z Lublina w składzie: pani Beata Jędrzejewska-Kozłowska, Dyrektorka Wydział Energii i Klimatu, pan Bogumił Postawski, Zastępca Dyrektora Wydziału Planowania oraz pani Anna Kowalska z Wydziału Inwestycji i Remontów odwiedziła Kopenhagę (Dania). Podczas wyjazdu przedstawiono plany Danii na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Poruszono również kwestie zielonej urbanizacji, efektywności energetycznej budynków i planach miasta. Dyrektorka Współpracy Międzynarodowej w Departamencie Klimatu i Rozwoju Kopenhagi przedstawiła kolejne kroki w dostosowaniu miasta do zmian klimatu.

W ramach wyjazdu zorganizowano również spotkanie z przedstawicielami władz miasta Odense, podczas którego zaznajomiono uczestników z planem działań na rzecz klimatu w 2023 roku i inicjatywami klimatycznymi miasta. Ostatnim punktem była wizyta w Better Energy R&D Centre i prezentacja innowacyjnej farmy fotowoltaicznej oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych, zasilanej z odnawialnych źródeł energii. Dyrektorka Duńskiego Miejskiego Instytutu Przestrzeni przedstawiła zaś rozwiązania zrównoważonego planowania przestrzeni. Dodatkowo, lubelska delegacja odbyła również wizytę w obiektach wybudowanych według projektów architektów JFA, z uwzględnieniem różnorodności biologicznej, klimatu, zdrowia, a także spójności społecznej.

Wizyta studyjna w Danii jest elementem projektu "Twin Transition of Cities", rozpoczętego 22 kwietnia 2022 r. podpisaniem listu intencyjnego przez Prezydenta Miasta Lublin i Ambasadora Królestwa Danii w Polsce.