W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marta Gardolińska dyrektorem muzycznym opery w Nancy

Marta Gardolińska dyrektorem muzycznym opery w Nancy
08.02.202109:10


Z przyjemnością informujemy o powołaniu Pani Marty Gardolińskiej na stanowisko dyrektora muzycznego Opéra national de Lorraine.

Na wniosek Matthieu Dussouilleza, dyrektora generalnego i artystycznego, w pełnej zgodzie z Radą Dyrektorów Opéra national de Lorraine pod przewodnictwem Bertranda Massona, Asystenta ds. Kultury Miasta Nancy, Marta Gardolińska przejmie pełne obowiązki w roku 2021 na okres trzech lat. W ramach obowiązków dyrektora muzycznego artystka poprowadzi koncerty z Orkiestrą Opéra National de Lorraine oraz jedną lub dwie produkcje liryczne w sezonie. To nowe i długoterminowe partnerstwo będzie koncentrować się w szczególności na rozwoju podróży po muzycznej Europie w epoce secesji, umacnianiu historycznych więzi między Nancy a Polską poprzez rozwój polskiego repertuaru, a także rozwój projektu Nancy - Citizen Opera, mającego na celu szeroko pojętą promocję muzyki operowej.

Marta Gardolińska to polska dyrygentka, która jest pierwszą w historii kobietą, kierującą istniejącą od 1758 roku instytucją w Nancy. Jej kariera międzynarodowa obfituje w wiele sukcesów między innymi w Austrii, Anglii. Więcej informacji o artystce: https://culture.pl/pl/tworca/marta-gardolinska

Nancy jest miastem partnerskim Lublina lutego 1988 roku.