W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Medal Zasłużonego dla Miasta Lublina

Medal Zasłużonego dla Miasta Lublina
18.07.202214:38

W dniu 13 lipca br. wieloletni pracownik Urzędu, Józef Husarz został odznaczony przez Prezydenta Miasta Lublin medalem Zasłużony dla Miasta Lublin.  Od początku swojej pracy zajmuje się on szeroko pojętą współpracą Lublina z ukraińskimi partnerami.

Józef był przez wiele lat prezesem, potem wiceprezesem Stowarzyszenia Wspólne Korzenie, należy do Wspólnoty Polskiej, jest członkiem organizacji zrzeszających kresowiaków. Był współorganizatorem kilku edycji Festiwalu Kultury Polskiej i Ukraińskiej. Koordynował akcje: Wielkanoc w Polsce, Opłatek we Lwowie. Zajmował się zbieraniem funduszy na odnowienie pomnika Adama Mickiewicza we Lwowie. Bardzo ważne są dla niego wartości patriotyczne, zawsze gdy jest we Lwowie, pamięta o zapaleniu zniczy na Cmentarzu Orląt.
Pomagał wielu studentom z Ukrainy, którzy trafili do Lublina, w uzyskaniu stypendium, znalezieniu mieszkania i pracy. Koordynował wymianę dobrych praktyk pomiędzy szpitalami lubelskimi i z Ukrainy, wymianę młodzieży pomiędzy szkołami lubelskimi i ukraińskimi.

Został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz pomocy Polakom na Wschodzie i budowania relacji międzysąsiedzkich.

Pasją Józefa jest śpiew, śpiewał w Teatrze Muzycznym w Lublinie, to było jego pierwsze miejsce pracy w naszym mieście. Zawsze jest otwarty na drugiego człowieka, pogodny. Jego lwowskie poczucie humoru i słynne "Ta joj", to cały on.

Józef, gratulacje i ogromne podziękowania