W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Medialne sąsiedztwo. Współczesne media jako narzędzie komunikacji i wzajemnego poznania” 13 – 21.02.2012r.

"Medialne sąsiedztwo. Współczesne media jako narzędzie komunikacji i wzajemnego poznania” 13 – 21.02.2012r.
15.02.201214:35

W dniach 13-21 lutego 2012 r. gościmy w Lublinie uczestników projektu: „Medialne sąsiedztwo Współczesne media jako narzędzie komunikacji i wzajemnego poznania”.
Uczestnicy to młodzież z czterech miast zaprzyjaźnionych Lublina tj. z Gori (Gruzja), Dniepropietrowska i Nilüfer (Turcja). Każde miasto jest reprezentowane przez 8 uczestników        w wieku 15-19 lat. Tematem projektu są media, ich wpływ na życie młodych ludzi oraz możliwości, jakie oferują w procesie poznania i komunikacji, a także to jak media mogą wspierać aktywność młodych ludzi w społeczności lokalnej. Cele projektu to:
- budowanie i rozwijanie sieci partnerskiej w oparciu o młodzieżowe rady i organizacje młodzieżowe Lublina i jego miast partnerskich i zaprzyjaźnionych;
- wzmocnienie uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym społeczności lokalnej;
- dialog międzykulturowy i nawiązywanie trwałych relacji pomiędzy uczestnikami z rożnych krajów;
- poznanie specyfiki lokalnych mediów i wzmocnienie aktywności młodzieży w mediach.
- nawiązanie współpracy z przedstawicielami lokalnych mediów – telewizji, radia, prasy – w celu propagowania aktywności młodzieży;
W projekcie przewidziano liczne warsztaty, np. przeprowadzanie wywiadów, pisanie artykułów, opracowywania materiałów, które mogą być zamieszczane na stronach internetowych, wymiana dobrych praktyk komunikacji i wzajemnego poznania się przy użyciu współczesnych mediów. Program wizyty obejmuje szereg spotkań w redakcjach lokalnych lubelskich mediów takich jak, Kurier Lubelski, Gazeta Wyborcza, Radio Lublin, Telewizji Lublin. Ponadto przewidziano dyskusje nt. miejsca młodzieży w mediach oraz spotkanie z lokalnymi organizacjami młodzieżowymi.
Mamy nadzieję, że następstwem projektu będzie nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy uczestnikami i organizacjami partnerskimi, która zaowocuje w przyszłości realizacją kolejnych, wspólnych projektów.
Projekt realizowany jest w ramach programu "Młodzież w działaniu. Wartość wsparcia Unii Europejskiej to ok. 20 tys. EUR.