W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Miasta partnerskie popierają wniosek Lublina o tytuł Młodzieżowej Stolicy Europy 2023

08.05.202012:07

Lublin znalazł się w ścisłym finale konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. W pierwszej trójce są również: rosyjski Kazań i rumuńskie Baia Mare.

Europejska Stolica Młodzieży to prestiżowy tytuł przyznawany co roku przez Europejskie Forum Młodzieży powstałe z inicjatywy Rady Europy. Ma wzmacniać znaczenie młodych ludzi w życiu społecznym i wyrównywać ich szanse. Inicjatywa ma przyczynić się do rozwoju nowych pomysłów i innowacyjnych projektów, dzięki którym wzrośnie aktywne uczestnictwo młodego pokolenia w społeczeństwie. 

Lublin jest silną marką kulturalną i turystyczną, a obecność w finale prestiżowego konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży to kolejne potwierdzenie właściwego kierunku rozwoju miasta. Lubelska młodzież chętnie i aktywnie angażuje się w życie społeczne.

Kolejne miasto zaprzyjaźnione wsparło Lublin w staraniach miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Charków (Ukraina) i Lublin mają ze sobą wiele wspólnego. Oba miasta wspierają rozwój młodych ludzi którzy chcą studiować, poznawać świat i cieszyć się życiem w swoich rodzinnych miastach. Młodzież jest aktywnie wspierana zarówno w Charkowie jak i Lublinie. Wiele projektów w dziedzinie wymiany młodzieży i wolontariuszy zostało wspólnie zrealizowanych w obu miastach partnerskich. 

Charków jest miastem zaprzyjaźnionym Lublina od 2017 roku.

Do tej pory otrzymaliśmy oficjalne wsparcie od następujących miast: 1. Poniewież (Litwa) 2. Nilufer (Turcja) 3. Rishon LeZion (Izrael) 4. Delmenhorst (Niemcy) 5. Timisoara (Rumunia) 6. Charków - Miasto i Młodzieżowa Rada Miasta (Ukraina) 7. Łuck - Miasto i Młodzieżowa Rada Miasta (Ukraina) 8. Równe (Ukraina) 9. Sumy (Ukraina) 10. Iwano-Frankiwsk (Ukraina) 11. Tbilisi (Gruzja)