W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowa konferencja online z udziałem Lublina

Międzynarodowa konferencja online z udziałem Lublina
25.05.202017:01

W dniu 25 maja 2020 Pan Mariusz Sagan - Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości wziął udział w konferencji online "Municipalities in Crisis". Konferencja odbyła się w dniach 25-26 maja pod hasłem "COVID-19 - Zagrożenie czy Szansa" i miała na celu wymianę dobrych praktyk w przygotowaniach się do drugiej fali pandemii i współpracę miast na szczeblu międzynarodowym oraz dzielenie się sprawdzonymi metodami przezwyciężania kryzysu w samorządach.
Pan Mariusz Sagan reprezentował Miasto Lublin w panelu “Immediate actions – First impacts – Sharing city´s best practice – Acceleration of Innovations – Building of new ecosystem – Preparation to next wave” („Natychmiastowe działania - Pierwsze skutki - Dzielenie się najlepszymi praktykami miasta - Przyspieszenie innowacji - Budowa nowego ekosystemu - Przygotowanie do następnej fali”). 
Obok Dyrektora Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin w panelu udział wzięli:

  • Martin Klus - Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich Republiki Słowackiej
  • Miranda Sharp -  członek Zarządu w Smart London
  • Wen-Je Ko - Burmistrz Tajpej, Tajwan
  • Gabor Kerpel-Fronius - Zastępca  Burmistrza Budapesztu, Węgry
     

Organizatorem Konferencji jest firma Techsummit Events z Bratysławy -  organizator i założyciel unikalnych ekosystemowych konferencji technologiczno-innowacyjnych. W ubiegłym roku firma zorganizowała 15 konferencji, w których wzięło udział ponad 2000 uczestników i które przyniosły przestrzeń do prezentacji słowackich i międzynarodowych firm, stworzyły miejsce dla ponad 800 spotkań dwustronnych. Firma ta jest niezależnym think tankiem, a poza konferencją tworzy również profesjonalne publikacje dotyczące innowacyjnych tematów oraz mapuje słowackie i międzynarodowe ekosystemy.