W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowe formy wolontariatu hospicyjnego

Międzynarodowe formy wolontariatu hospicyjnego
31.01.202314:10

Z inicjatywy Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej i Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie w dniu dzisiejszym, tj. 31 stycznia 2023 roku, odbyło się pierwsze spotkanie on-line trzech hospicjów. Oprócz lubelskiego, które reprezentował Pan Paweł Snopek, udział wzięli dr Andreas Stähli - z Johannes-Hospiz w Münster, a także pani dr Iryna Slugotska, z Ivano Frankovska. Głównym tematem, była współpraca i wymiana doświadczeń w budowaniu Wolontariatu Hospicyjnego.

Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć dalszego budowania relacji pomiędzy hospicjami w ramach partnerstwa miast. Zarówno Münster jak i Iwano - Frankivsk, są miastami partnerskim Lublina, odpowiednio od 1991 i 2009 roku.

Zainaugurowane spotkanie, będzie początkiem wspólnych działań, służących wymianie doświadczeń i wiedzy w temacie opieki paliatywnej.