W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowe spotkanie dotyczące kształcenia zawodowego w Lublinie oraz wspierania strategicznych sojuszy na rzecz mobilności międzynarodowej

Międzynarodowe spotkanie dotyczące kształcenia zawodowego w Lublinie oraz wspierania strategicznych sojuszy na rzecz mobilności międzynarodowej
28.04.202110:47

W miesiącu kwietniu 2021 roku w ramach projektu Erasmus + „Kształcenie dualne” odbyły się 3 wirtualne spotkania projektowe dotyczące budowania efektywnego systemu kształcenia zawodowego w Polsce we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Głównym celem spotkania była prezentacja dualnego systemu kształcenia zawodowego w Polsce oraz wymiana zdań na temat kluczowych tematów projektu ustalonych zgodnie z rekomendacjami unijnymi - tematu mobilności kadry wśród partnerów w roku szkolnym 2020-2021, wymiany doświadczeń w projektach międzynarodowych, założeniu sojuszy strategicznych między partnerami oraz dyskusji na temat współpracy między ośrodkami VET, uczelnią wyższą, a sektorem prywatnym.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z ośrodków związanych z kształceniem zawodowym m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Niemiec i Finlandii. Miasto Lublin reprezentowali Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania, Iwona Nowakowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Ds. Projektów i Programów Edukacyjnych oraz Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej, Urzędu Miasta Lublin. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie oraz lubelskiego sektora gospodarczego.
Przedsięwzięcie zrealizowane zostało przez Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjcnych w Lublinie w partnerstwie z przedstawicielami z ośrodków związanych z kształceniem zawodowym oraz władz samorządowych z Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Finlandii.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.