W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Młodzi Europejscy Federaliści JEF EUROPE na szkoleniu w Lublinie

Młodzi Europejscy Federaliści JEF EUROPE na szkoleniu w Lublinie
31.05.202312:18

Młodzi Europejscy Federaliści (Young European Federalists "JEF Europe") zorganizowali cykl szkoleń, w ramach planu pracy na rok 2023, wspieranego przez Europejską Fundację Młodzieży i Radę Europy (łącznie: 15 uczestników i 5 opiekunów). Szkolenie w Lublinie odbyło się w dniach 27-31 maja br. w przestrzeniach Fundacji Krajobrazy przy ul. Bernardyńskiej 15. Jego program skoncentrowany był na zaleceniach i wytycznych Rady Europy dotyczących wspomagania młodych ludzi w procesie ich rozwoju w wielu obszarach.

Działania te były realizowane są w ramach projektu "Revive", którego celem jest poprawa sytuacji przestrzeni obywatelskich dla młodych w Europie poprzez kształtowanie ich postaw i promowanie nowego zalecenia Rady Europy w sprawie ochrony młodzieżowego społeczeństwa obywatelskiego.

W związku z otrzymaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, cykl organizowanych szkoleń wpisał się w programowe działania poszukiwania synergii z bieżącymi inicjatywami młodzieżowymi w mieście i przygotowywania wspólnych aktywności na rzecz podnoszenia świadomości na temat zalecenia Rady Europy odnośnie sytuacji młodzieżowych przestrzeni obywatelskich w Europie. Uczestnicy odwiedzili także przestrzeń młodych HEJ i spotkali się z zespołem ESM 2023.

Więcej informacji o organizacji: https://jef.eu/