W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Młodzi liderzy dla zmian w regionach” z Ukrainy w Lublinie

12.12.201808:32

W dniach od 5 do 7 grudnia w Lublinie przebywali uczestnicy projektu „Młodzi liderzy dla zmian w regionach”, realizowanego przez Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja z Lublina oraz Centrum Rzecznictwa Społecznego (organizację społeczną z Lwowa). Projekt ten, realizowany od czerwca, miał na celu rozbudzenie i wzmocnienie aktywności społeczno-kulturalnej młodzieży z 5 gromad znajdujących się w obwodach lwowskim, iwanofrankiwskim oraz tarnopolskim.

Podczas wizyty uczestnicy brali udział w spotkaniu w Radzie Miasta Lublin, podczas której dowiedzieli się o działaniach partycypacji społecznej podejmowanych w mieście, spotkali się ze swoimi kolegami z Młodzieżowych Rad Dzielnic Lublina oraz zwiedzili nasze miasto w świątecznej szacie.

Wizyta w Lublinie była ostatnim działaniem projektu, podczas której uczestnicy nie tylko zaprezentowali swoje działania podjęte w ramach projektu podczas konferencji zorganizowanej 6 grudnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, ale także plany na najbliższą przyszłość. Młodzieżowa Rada Zołotniki planuje stworzenie ścieżki dydaktycznej na terenie gromady, dzięki której wypromowane zostanie przyroda i historia miejscowości znajdującej się na jej terenie. Młodzieżowa Rada Bohorodczany Stare skupi się nad rozbudową Centrum Młodzieży (prowadzenie warsztatów rozwijających kompetencje, artystycznych, organizacja imprez dla młodzieży). Młodzieżowa Rada Dublany chce nadal kierować swoje działania wobec dzieci, organizując między innymi koncerty czy jarmarki. Młodzieżowa Rada Skałat także skupi się na dzieciach, jednak chce się skupić na ekologii i promocji zdrowego i świadomego życia. Młodzież z Striliszczy Nowych, która formalnie nie ukonstytuowała jeszcze Rady, także zamierza kierować swoje działania wobec dzieci, umilając im wolny czas.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu "RITA-Przemiany w regionie", realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.