W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Multimedialny pokaz - Lublin is YOUth!

Multimedialny pokaz - Lublin is YOUth!
24.05.202312:34

W najbliższą sobotę 27 maja o godz. 21.00 zapraszamy na Plac Litewski na multimedialny pokaz fontanny w języku angielskim "Lublin is YOUth!". Spektakl odbędzie się w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, a przewodnią ideą wydarzenia jest młodość.

Młodość to trudny i piękny czas. Czas poszukiwania własnej drogi, tożsamości i patrzenia na świat. Szukania swojego w nim miejsca i odkrywania go dla siebie. W świecie dynamicznych zmian, w którym nikt do końca nie jest u siebie.

Za sprawą rozwoju technologii zyskaliśmy nowe możliwości, ale też zagrożenia, z którymi nikt wcześniej nie musiał radzić sobie na taką skalę. Oprócz wojen, pandemii i zawirowań ekonomicznych wszystkim nam, w świecie cyfryzacji i sztucznej inteligencji, grozi atomizacja i samotność. Odcinanie się od świata, izolowanie w swoich własnych problemach i udrękach.

Dorośli różnie reagują i radzą sobie w obliczu wyzwań, jakie niesie ze sobą życie. Młodzi ludzie, często nie mają się, do kogo zwrócić, lub nie wiedzą, gdzie szukać pomocy oraz osób, nierzadko podobnie czujących i myślących.

Tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, który w tym roku Lublin uzyskał jako pierwsze polskie miasto, jest niepowtarzalną szansą dla nas wszystkich – niezależnie od wieku, do wyjścia ze swoich pojedynczych światów na rzecz wspólnoty, którą za sprawą tego tytułu możemy jeszcze skuteczniej, niż dotąd współtworzyć.

To czas organizowania się we wspólnych aktywnościach, procesach kreacji, działaniu otwartym na udział wszystkich - we wszystkim.

Nasz pokaz multimedialny jest zachętą do wyjścia z domu, łączenia się i współtworzenia naszego miasta-naszego miejsca.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o pokazach:
https://lublin.eu/lublin/marketing-miasta/fontanna-multimedialna/