W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na rzecz potrzebującej Winnicy

Na rzecz potrzebującej Winnicy
13.03.202308:30

Mieszkańcy Münster, jednego z niemieckich miast partnerskich Lublina, od początku wojny w Ukrainie są zaangażowani w pomoc w formie transportów humanitarnych, obejmujących zarówno żywność jak i inne produkty pierwszej potrzeby, sprzęt, w tym kuchenki polowe i generatory. Miasto Münster współpracuje ściśle w tym zakresie z miastem Lublin. W ostatnich miesiącach pomoc była kierowana do Winnicy, miasta zaprzyjaźnionego z Lublinem.

Formalnym potwierdzeniem skutecznej współpracy Lublina i Münster na rzecz Ukrainy, jest podpisana przez oba miasta, w Münster 9 marca br., oficjalna deklaracja współdziałania podejmowanego zarówno obecnie, w czasie wojny, jak i po zwycięstwie Ukrainy w procesie odbudowy kraju. Münster podpisze także porozumienie o solidarnościowym partnerstwie z Winnicą. Wizyta delegacji lubelskiej w Münster była także okazją do przedstawienia Pani Michaeli Heuer, przewodniczącej Towarzystwa Wspierania Partnerstwa Münster - Lublin i zaproszonym przez nią darczyńcom raportu o wykorzystaniu środków przekazanych Miastu Lublin na pomoc obywatelom Ukrainy w Lublinie.

W wizycie przedstawicieli Lublina i Winnicy w Münster, w dniach 7-10 marca br., wzięli udział Pan Jarosław Pakuła, Przewodniczący Rady Miasta Lublin oraz Pan Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej.

W załączeniu artykuł z prasy lokalnej na ten temat.

Pliki do pobrania